metromeble.com.pl

Blog tematyczny o wnętrzach i ogrodzie

Dom

Modne wzory na ścianie: zrób to sam

Modne wzory na ścianie: zrób to sam

W obecnych czasach na ścianach można wykorzystać bardzo wiele zróżnicowanych wzorów. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać z najmodniejszymi motywami, które można umieścić na ścianach w pomieszczeniach o różnej specyfice.

Geometryczne wzory

Wśród najmodniejszych motywów na ścianach w obecnych czasach można wskazać przede wszystkim geometryczne wzory. Mocnym akcentem w każdym wnętrzu będą duże oraz nieregularne wzory, które będą rzucały się w oczy i zwracały na siebie uwagę otoczenia. Natomiast w przypadku chęci stworzenia klimatycznego wnętrza warto postawić na delikatne desenie, które będą inspirowane geometrycznymi wzorami o niewielkich rozmiarach.

Urban jungle

Aktualnie bardzo dużą popularnością cieszy się także trend urban jungle, który obejmuje wszelkiego rodzaju motywy roślinne we wnętrzach. Doskonałym wyborem na ścianę będą duże, roślinne wzory, dzięki którym możliwe będzie wprowadzenie do wnętrza niepowtarzalnego klimatu. Sporą popularnością wśród klientów cieszą się takie wzory jak duże liście palmowe, a także liście bananowców oraz monstery. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie z bogatej gamy wzorów i kolorów.

Ekologiczne wzory

Wzory na ścianie zrób sam obejmują także wszelkie rodzaju motywy o charakterze ekologicznym. Odnoszą się one zarówno do flory, jak i fauny, dlatego są tak uniwersalne i bez wątpienia dobrze dopasują się do każdego wnętrza, niezależnie od stylu, w jakim zostało zaaranżowane. Warto postawić na ekologię, ponieważ w obecnych czasach stanowi ona bardzo silny trend związany z dbałością o dobro środowiska naturalnego.

Wzory patchworkowe

Podczas wskazywania najmodniejszych aktualnie wzorów nie można zapomnieć także o wzorach patchworkowych, które czerpią inspirację z kultury ludowej. Takie motywy doskonale sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach w domu lub mieszkaniu, ponieważ można je dowolnie wkomponować we wnętrze. Jednak najlepiej oczywiście będą się prezentować na ścianach w postaci malowanych wzorów lub tapet o atrakcyjnym wyglądzie. Patchworkowe wzory urzekają swoim wyglądem, dlatego będą dobrze dopasowane na przykład do nowoczesnych wnętrz.

Zwierzęce wzory

Obok wzorów roślinnych bardzo dużą popularnością aktualnie cieszą się także motywy zwierzęce, które często są wykorzystywane we wnętrzach o różnym charakterze. Zwierzęce motywy obejmują między innymi paski, cętki oraz prążki. Z powodzeniem imitują wygląd skóry dzikich zwierząt, dlatego są tak atrakcyjne pod względem wizualnym i nieco egzotyczne. Jednak możliwy jest wybór wzorów zwierzęcych o nieco bardziej subtelnym wyglądzie, na przykład motyli lub ptaków.

Wzory ombre

Wśród wielu osób bardzo dużą popularnością cieszą się także wzory w stylu ombre, które prezentują się we wnętrzach niezwykle korzystnie. Wzory ombre występują w różnych barwach i obejmują przenikanie się kolorów. Dzięki temu możliwe jest stworzenie we wnętrzach wielobarwnych przestrzeni, które są przyjazne dla oka. Warto na nie postawić podczas projektowania swojego wnętrza w stylu minimalistycznym.

Udostępnij