metromeble.com.pl

Blog tematyczny o wnętrzach i ogrodzie

Wnętrza

Meble sklepowe w ofercie SAS24.pl

Meble sklepowe w ofercie SAS24.pl

Kiedy wchodzimy do różnego rodzaju sklepów, pierwsze, co rzuca nam się w oczy, to asortyment. Oczywiście w sklepie znaleźliśmy się głównie z tego powodu, że chcemy kupić coś, co jest nam potrzebne. Nie zwracamy większej uwagi na szafach i regałach, a to przecież na tych meblach sklepowych cały asortyment jest sensownie ułożony.

Funkcje mebli sklepowych

Oczywiście nie ma mowy o uporządkowanym zaprezentowaniu produktów, bez zaaranżowania dostępnego miejsca w sklepie właściwymi meblami. Aranżacja zabudowy powinna być przede wszystkim spójna, ale również bardzo atrakcyjna. Są to ważne czynniki odpowiadające za wyniki sprzedażowe danego sklepu.

Ważną funkcją mebli sklepowych jest także zapewnienie sprzedawcy odpowiedniej funkcjonalności. Obsługa i nadzór nad całą powierzchnią sklepu muszą być stosunkowo łatwe.

Dzięki odpowiednio dobranym meblom sklepowym możliwe jest, właściwe rozmieszczenie produktów co sprawi, że klienci będą mieli wszystko „pod ręką”. Nie ma nic gorszego, jak chaos panujący na regałach sklepowych.

Meble sklepowe powinny cechować się elastycznością zabudowy. Dzięki temu będzie można bez problemu zmienić dekorację sklepu w dowolnym momencie.

Jeśli meble sklepowe spełnią wszystkie wyżej wymienione funkcje, sklep będzie bardziej przyjazny i zagwarantuje optymalne zagospodarowanie przestrzeni sklepowej.

Rodzaje mebli sklepowych

Meble sklepowe dzielą się na kilka istotnych elementów zabudowy:
– półki z dużym obciążeniem
– lady sklepowe
– regały
– wieszaki i stojaki sklepowe
– gabloty sklepowe
– diasplaye ekspozycyjne

Regały sklepowe są uniwersalnymi konstrukcjami, pozwalającymi na estetyczną eskpozycję produktów, jakie oferuje dany sklep. Do najczęściej sosowanych regałów sklepowych możemy zaliczyć systemy przyścienne oraz gondolowe, a także półki wiszące wraz z listwami cenowymi oraz ścianki perforowane. Warto zaznaczyć, że regał sklepowy znacznie różni się od regału magazynowego, który jest zazwyczaj metalową konstrukcją, dzięki której możliwe jest przenoszenie dużych obciążeń.

Istotnym uzupełnieniem dla regałów stacjonarnych są gondole sklepowe, potocznie zwane wyspami. Są to specjalne dwustronne regały wolnostojące, które zazwyczaj ustawiane są w centralnej części sklepu. Gondole sklepowe budowane są przeważnie w oparciu o metalowe konstrukcje nośne z drewnianymi płytami oddzielającymi.

Ważnymi elementami zabudowy sklepowej są niewątpliwie standy ekspozycyjne. Potrzebują niewiele miejsca i ich celem jest skuteczne zaprezentowanie jednego rodzaju produktu.

Udostępnij