metromeble.com.pl

Blog tematyczny o wnętrzach i ogrodzie

OgródPoradnik

Jak wybrać meble ogrodowe wypoczynkowe?

Jak wybrać meble ogrodowe wypoczynkowe?

Ogród jest miejscem, w którym można praktycznie spędzić całą wiosnę, lato i jesień. W wielu przypadkach ogrody urządzone są w taki sposób, że nie trzeba jechać na wakacje, bo wszystko, co odpręża i relaksuje, znajduje się pod ręką. W ogrodzie nie może zabraknąć mebli ogrodowych wypoczynkowych.

Zobacz także: Jak urządzić taras?

Meble ogrodowe wypoczynkowe – jak wybrać?

Wypoczynek w ogrodzie dla jednych osób kojarzy się z koszeniem trawnika, a dla innych z leżeniem na wygodnej sofie i patrzeniem w niebo. W sklepach znajdują się różnego rodzaju meble ogrodowe wypoczynkowe, które można dopasować do każdej aranżacji. Przy wyborze mebli do ogrodu należy jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim meble muszą być odporne na warunki atmosferyczne. Nikt przecież nie będzie codziennie chował mebli do garażu czy zakrywał ich folią. Na szczęście w sklepach dostępne są różnego rodzaju meble wykonane z trwałych i solidnych materiałów odpornych na deszcz czy promienie słoneczne. Zestaw mebli należy dopasować do ilości osób, które będą z nich korzystać. Oczywiście warto wybrać większy zestaw, gdyż w ogrodzie często odbywają się rodzinne spotkania przy grillu czy ognisku. Zawsze warto mieć w zapasie kilka krzeseł czy dodatkową sofę. Dobrze jest zdecydować się na meble ogrodowe, które będą pasować do wystroju ogrodu i jego stylu.

Aktywny wypoczynek w ogrodzie

Ogród jest miejscem, w którym można się zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Nie zawsze relaks musi kojarzyć się z leżeniem i nic nierobieniem. Niektóre osoby bardzo często relaksują się podczas sadzenia kwiatków czy wyrywania chwastów. Kontakt z naturą potrafi znakomicie odprężyć i sprawić, że zapomina się o problemach dnia codziennego. Jeśli ogród jest dość duży, to warto zaplanować w nim miejsce do gry w piłkę czy badmintona. Wspólna zabawa z dziećmi zbliża i pogłębia więzi rodzinne. Dodatkowo aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Oczywiście po grze musi być czas na wypoczynek na wygodnej sofie czy w fotelu. Świetnym rozwiązaniem dla całej rodziny jest także trampolina, która doskonale rozładowuje napięcie.

Meble ogrodowe wypoczynkowe rattanowe, z technorattanu, a może metalowe?

Producenci oferują różne zestawy mebli ogrodowych, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do stylu ogrodu czy własnych preferencji. Dość dużą popularnością w ostatnich sezonach cieszą się meble rattanowe oraz z technorattanu. Są to solidne materiały, które wyglądają znakomicie. Meble można znaleźć w ciekawych kolorach i o różnej wielkości. Dość ciekawie prezentują się również meble metalowe, które chętnie wybierane są do nowoczesnych ogrodów. Zestaw mebli najczęściej składa się ze stolika, foteli oraz sofy. Oczywiście wielkość poszczególnych elementów można dobrać według własnych upodobań. Są zestawy idealnie nadające się na balkon czy taras, a także meble, przy których może biesiadować minimum 10 osób. W przypadku dużej rodziny najlepiej postawić na zestaw mebli, w skład których wchodzą dwie sofy oraz duży stolik. Świetnie prezentują się stoliki ze szklanym blatem, który szybko można wyczyścić.

Udostępnij