Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo spawarka

Cechy na które należy zwrócić uwagę wybierając spawarkę TIG

Data publikacji 18 listopada 2022

Spawarki TIG to jedne z najpopularniejszych urządzeń spawalniczych, jakie są stosowane w wielu firmach. Metoda tego typu opiera się na wytworzeniu łuku elektrycznego za pomocą elektrody wolframowej. W tym wypadku gazem osłonowym jest zazwyczaj argon, przy czym stosuje się także mieszanki. Musimy pamiętać o tym, aby używać gazu o wysokiej czystości. Czym cechuje się spawarka TIG? Dlaczego jest tak popularna na  rynku? Jak dokonać wyboru?

Niezawodne spawarki TIG

Okazuje się, że proces spawania metodą TIG wymaga wprawy i zaangażowania. Po dobraniu materiałów spawalniczych, cały proces jest inicjowany przez zajarzeniu się łuku w przycisku spawalniczego uchwytu. Warto wiedzieć, że użytkowanie takiej spawarki sprawia, że spoiwo podajemy ręcznie do wytworzonego jeziorka. W efekcie zadanie jest trudniejsze do opanowania i wymaga doświadczenia. Jednakże spawarki TIG dają wiele korzyści, jakie warto poznać. Ta metoda daje doskonałe efekty wizualne.

 

Jeśli zajmujemy się spawaniem stali, trzeba mieć na uwadze dobranie odpowiedniego urządzenia. W razie spawania stali nierdzewnej lub węglowej, przyda nam się spawarka TIG na prąd stały DC. Spawanie aluminium z kolei wiąże się z urządzeniem na prąd przemienny AC. Sprzęty na szczęście mają funkcje, które znacznie ułatwiają konkretne zadania.

Jak wybrać spawarkę TIG?

O czym pamiętać podczas wyboru spawarki TIG? Producenci cały czas zapewniają niezawodne urządzenia, które na każdym kroku nas zaskakują. Można liczyć na doskonałą jakość i atrakcyjne ceny spawarek TIG. W sprzętach tego rodzaju niezwykle ważne są funkcje takie jak:

  • gorący start,
  • dwu-takt lub cztero-takt,
  • możliwość spawania pulsem,
  • wypełnienie krateru,
  • ustawienie częstotliwości pulsu,
  • ustawienie balansu.

Nie zawsze wybór jest tak łatwy, jak może nam się zdawać. W sklepie spawalniczym skorzystamy z pomocy sprzedawcy, który w każdym momencie służy wsparciem. W efekcie wyszukamy idealne spawarki TIG do swojej firmy, dopasowane do naszych oczekiwań.

 

Musimy pamiętać o tym, że podczas spawania najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa. Przyda nam się także przyłbica spawalnicza, maska lub specjalne uchwyty. Dzięki temu zadbamy o komfort w codziennej pracy przy spawaniu. Ogromne znaczenie mają też spawarki TIG. To niezawodne urządzenia, które już od wielu lat cieszą się uznaniem na rynku. Zakupu dokonamy z łatwością w internetowym sklepie – https://www.weldcut.pl/pol_m_Urzadzenia-spawalnicze_Spawarki-TIG-202.html , ciesząc się oszczędnością czasu i kosztów. Spawarka musi odznaczać się określonymi parametrami, które pozwolą zachować sprawną i wydajną pracę.

Redakcja metromeble.com.pl

Nasi doświadczeni eksperci z obszaru architektury, projektowania krajobrazu oraz technologii budowlanych, dzielą się z czytelnikami wartościowymi treściami, które zawierają praktyczne porady dotyczące aranżacji przestrzeni mieszkalnych, tworzenia harmonijnych ogrodów oraz innowacyjnych rozwiązań budowlanych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kostka brukowa