metromeble.com.pl

Blog tematyczny o wnętrzach i ogrodzie

BudownictwoDom

Jaka powinna być wyspa kuchenna wolnostojąca?

Jaka powinna być wyspa kuchenna wolnostojąca?

Wyspa kuchenna wolnostojąca jest często wybierana przez Polaków. W ostatnich latach jest to trend w aranżacji domowej. Rodacy pokochali ją za jej funkcjonalność oraz przedłużenie przestrzeni roboczej. Ponadto taka wyspa może przybrać rolę miejsca do spożywania potraw. Istnieje wiele zalet takiego rozwiązania, dlatego jest ono cenione przez ludzi.

Zobacz także: Jak umeblować salon?

Dlaczego warto postawić na wyspę wolnostojącą?

Wyspy kuchenne są bardzo cenione w czasie rodzinnych spotkań oraz domówek ze znajomymi. Warto zaznaczyć, że nowoczesna wyspa w kuchni przeważnie jest centralnym punktem, przy którym toczone jest rodzinne życie. Przydaje się do przygotowywania posiłków oraz do ich spożywania. Dodatkowo jest świetna przy wypełnianiu zawodowych obowiązków oraz odrabianiu lekcji. Warto też dodać, że wyspy kuchenne świetnie przydają się przy rodzinnych rozmowach przy kawie oraz herbacie. Dlatego w obecnych czasach wiele osób stawia na takie rozwiązanie. Wyspy kuchenne są cenione zarówno w mieszkaniach, jak i domach.

Czym jest wyspa kuchenna?

Wyspa kuchenna to wolnostojąca zabudowa na planie kwadratu bądź prostokąta. Jest to też dodatkowy zestaw szafek wraz z płytą na wierzchu. Należy pamiętać, że może być pokryta tylko blatem kuchenny, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamontować na niej płytę indukcyjną bądź zlew. Warto też nadmienić, że dostęp do takiej wyspy przeważnie jest możliwy z czterech stron, jednak wiele osób woli postawić ją z jednej strony i połączyć ze ścianą, w takim przypadku możliwe jest dojście z trzech stron. Okazuje się, że zaaranżowanie wyspy kuchennej niesie za sobą bardzo dużo różnych korzyści. Jedną z podstawowych zalet jest poszerzenie przestrzeni roboczej, co jest niesamowicie przydatne wtedy, kiedy na szafkach przyściennych jest dość mało miejsca, a naszym celem jest przygotowywanie posiłków razem z rodziną. Bardzo dobrym pomysłem będzie zastąpienie takiej wyspy poprzez stół. Tego typu rozwiązanie powinno sprawdzić się zwłaszcza tam, gdzie nie ma dużo miejsca, przez co urządzenie jadalni nie jest możliwe.

Wyspa wolnostojąca – czy warto ją kupić?

Warto zaznaczyć, że wyspy wolnostojące często wykorzystywane są do oddzielenia stref, zwłaszcza wtedy, kiedy kuchnia jest otwarta na salon. W ten sposób można dość wyraźnie zaznaczyć, w którym miejscu kończy się nasza kuchnia, a gdzie zaczyna salon. W Polsce istnieje wiele sklepów, w których można zakupić różne typy wysp. Można kupić taką, która jest na kółkach. Dzięki temu możliwe jest jej przesuwanie wedle uznania. Jeśli mowa natomiast o małym metrażu, to nie będzie on przeszkodą do tego, żeby w taki sposób zaaranżować swoją kuchnię. W takim przypadku można zakupić wyspę kuchenną wolnostojącą, która będzie funkcjonalna. Warto też dodać, że mała wyspa w kuchni służy też jako dodatkowa przestrzeń robocza w takim przypadku, kiedy jej wymiary wyniosą 0,8 m x 0,8 m. Każdą wyspę kuchenną należy zakupić od sprawdzonej i renomowanej firmy, bowiem liczy się przede wszystkim jakość sprzedawanego produktu.

Udostępnij