metromeble.com.pl

Blog tematyczny o wnętrzach i ogrodzie

Dom

Wykonanie mebli na wymiar – czy to się opłaca?

Wykonanie mebli na wymiar – czy to się opłaca?

Będąc na etapie wyboru mebli, często brane są pod uwagę dwie opcje: gotowy zestaw ze sklepu lub te, wykonane typowo pod zamówienie. I choć w przypadku pierwszej opcji sprawa jest dość prosta, ponieważ zestawy te są konkretne i standardowe w dość przystępnych i niewygórowanych cenach, to w przypadku mebli na zamówienie wybór ten nie jest już aż tak oczywisty. Tu cena oczywiście będzie nieznacznie wyższa, więc dobrze jest rozważyć wszystkie za i przeciw przemawiające za tego typu realizacjami. 

W jakim pomieszczeniu sprawdzą się meble pod wymiar?

Biorąc pod uwagę meble robione pod konkretny wymiar, najczęściej sposób pomieszczeń wybierane są do tego kuchnie. Aby przyrządzanie oraz serwowanie wspaniałych potraw przebiegało w idealnych warunkach, warto wziąć pod uwagę to, jakie konkretne meble powinny się tam znaleźć. Oprócz walorów estetycznych w postaci wszelkiego rodzaju frontów w różnych kolorach, w przypadku mebli pod wymiar brane są także opcje metrażowe oraz funkcjonalne. Indywidualnie skomponowane rozwiązania pomogą skutecznie zaaranżować kuchnię tak, aby była ona w pełni przydatna, z dużą ilością miejsc do przechowywania, co zazwyczaj  w przypadku gotowych mebli sklepowych jest trudne w osiągnięciu. 

Ta sama opcja tyczy się także pomieszczeń łazienkowych. Meble pod wymiar to nie muszą być wcale pełne zestawy. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie wybór kilku tylko szafek, które skutecznie wspomogą codzienne funkcjonowanie w pomieszczeniu oraz przechowywanie kosmetyków czy chemii. W miejscach, w których wybór sprzętu jest niewielki, warto wspomóc się meblami produkowanymi pod zamówienie, podnoszącymi komfort życia.

Zalety i wady mebli robionych na wymiar 

Do jednej z głównych zalet mebli produkowanych pod wymiar zdecydowanie można zaliczyć możliwość indywidualnej personalizacji pomieszczenia oraz odnowienia wyglądu. Wybór wszelkiego rodzaju materiałów, z których będą zrobione meble, pełna kolorystyka, różnorakiego rodzaju wzory to kwestie, które zdecydowani przemawiają na plus w kwestii wyboru tego typu mebli. Dodatkowym atutem jest pełne wykorzystanie posiadanej przestrzeni, poprzez nadanie im różnego rodzaju wymiarów, które zapełnią, powstałe przy zazwyczaj kupowanych gotowych meblach, luki. Uzyskany w ten sposób wygląd jest nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim atrakcyjny oraz unikatowy. Warto również zauważyć, że meble produkowane na zamówienie są robione z dużo trwalszych materiałów, niż te oferowane w zestawach sklepowych. 

Z bardziej zauważalnych wad tego typu produktów najczęściej wymienia się ich cenę. Chociaż patrząc z szerszej perspektywy oraz możliwości, jakie dają meble robione pod wymiar czy fakt o ich jakości, warto zastanowić się nad tym, czy tak faktycznie jest. Wybierając meble na wymiar, wpływ na cenę mają także materiały oraz komponenty, jakie zostały tutaj użyte oraz fakt, że są one starannie wykonane, gdzie w przypadku gotowych mebli ingerencja ogranicza się tylko do wyboru zestawu wcześniej przygotowanego. 

Decydując się na meble robione na wymiar, warto wziąć pod uwagę fakt, iż są to produkty robione z myślą o dłuższym ich użytkowaniu. Warto więc przemyśleć dobrze ich wybór, ponieważ w przypadku mebli kuchennych, choć będą one nieco droższe, to zamówione pod wymiar będą lepiej dopasowane do potrzeb oraz wygodniejsze w codziennym użytkowaniu przez długie lata. 

Udostępnij