Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Projekty warsztatów

Projekty warsztatów w ofercie MURATORA

Data publikacji 13 lutego 2023


Motoryzacja to nasza pasja? A może szukamy pomysłu na stały, dochodowy biznes? W każdej z tych sytuacji możemy zdecydować się na wzniesienie warsztatu, dedykowanego do prowadzenia działalności gospodarczej. Aby taki obiekt był funkcjonalny i estetyczny, a jednocześnie zgodny z przepisami budowlanymi, będziemy potrzebować odpowiedniego projektu. Jakie propozycje czekają na nas w kolekcji MURATORA, o czym warto pamiętać przed wyborem projektu i jakimi kryteriami się kierować? – postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule. 

Projekty warsztatów z oferty MURATORA – najważniejsze cechy

Kolekcja warsztatow na stronie https://projekty.muratordom.pl/uslugowe/projekty-warsztatow-i-myjni/ to miejsce, w którym inwestorzy planujący wzniesienie zarówno małego, jak i mocno rozbudowanego obiektu usługowego, znajdą odpowiedni projekt. Mniejsze warsztaty, o powierzchni około 90 m2 pozwolą na wydzielenie dwóch indywidualnych stanowisk oraz niewielkiego zaplecza, natomiast te największe – umożliwią obsługę wielu klientów jednocześnie, oferując przy tym rozbudowaną strefę socjalną i miejsce na urządzenie branżowego sklepu. Niektóre projekty warsztatów posiadają część mieszkalną, która wyeliminuje konieczność codziennych dojazdów do pracy i umożliwia całodobowe nadzorowanie strefy usługowej. W tej kategorii znajdziemy również projekty myjni, które w ostatnich latach stają się coraz popularniejszym pomysłem na dochodowy biznes.

Kryteria wyboru warsztatu samochodowego?

Jeżeli chcemy nabyć projekt warsztatu, musimy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Zastanówmy się, jak wielu klientów chcemy obsługiwać w tym samym czasie. Będzie to miało bezpośredni wpływ na wybór optymalnego metrażu budynku, w którym poprowadzimy swoją działalność. Przemyślmy, ile dodatkowych pomieszczeń chcielibyśmy posiadać obok strefy usługowej. Być może oprócz zaplecza dla pracowników potrzebujemy także pomieszczeń biurowych lub przestrzeni magazynowej? A może przy okazji świadczenia usług warsztatowych chcemy też sprzedawać akcesoria samochodowe? Odpowiadając na te pytania, wykreujemy wstępną wizję budynku, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Przeanalizujmy wielkość budynku w kontekście powierzchni i gabarytów działki, uwzględniając zachowanie niezbędnych odległości od sąsiednich posesji oraz wydzielenie miejsca do parkowania pojazdów klientów i personelu. Nie zapominajmy przy tym o własnych możliwościach finansowych, dobierając metraż i stopień skomplikowania obiektu do funduszy przeznaczonych na realizację przedsięwzięcia budowlanego.

O czym warto pamiętać planując budowę warsztatu?

Projekty warsztatów z oferty firmy MURATOR powstają w profesjonalnych pracowniach projektowych. Warto jednak pamiętać, iż każdy projekt gotowy należy zaadaptować przez miejscowego architekta, zarówno do warunków działki jak i do świadczonej funkcji. Architekt adaptujący staje się niejako współautorem projektu dlatego bardzo ważne jest, aby była to osoba z doświadczeniem i aktualną wiedzą. Jako, że warsztat jest budynkiem usługowym, konieczne będzie uzyskanie niezbędnych, lokalnych uzgodnień związanych z przepisami P.POŻ. oraz Sanepid. 

Budowa warsztatu dedykowana jest wszystkim inwestorom, które chciałyby oferować profesjonalne usługi motoryzacyjne oraz czerpać z nich wymierne korzyści finansowe. Jednakże, żeby sprawnie i szybko go wybudować, należy pamiętać o odpowiednich funduszach, jakie pochłonie realizacja. Każdy przyszły inwestor musi także zapoznać się z zapisami miejscowego planu lub warunkami zabudowy, aby mieć pewność, że zapisy pozwalają na budowę tego typu obiektu. Jeśli już wszystkie sprawy formalne będą załatwione i budowa nabiera rozpędu, warto – już na tym etapie – zadbać o właściwą reklamę usług, które niebawem będą świadczone. Po otwarciu warsztatu, wystarczy podtrzymywać wysoką pozycję, co wpłynie na polecanie nas kolejnym osobom poszukującym fachowej pomocy w zakresie mechaniki. Dobrze zorganizowany, nowoczesny i funkcjonalnie urządzony warsztat, korzystnie wpłynie na wizerunek firmy oraz zapewni stabilizację i niezbędną wygodę pracownikom, klientom i właścicielom. 

Własny warsztat samochodowy nie musi już dłużej pozostawać wyłącznie w strefie naszych marzeń. Wystarczy, że wybierzemy odpowiedni projekt z oferty MURATORA, zorganizujemy niezbędne fundusze, dokonamy odpowiednich formalności oraz rozpoczniemy budowę. Dzięki temu, już w stosunkowo niedługim czasie w nasze progi zawitają pierwsi klienci, którym będziemy mogli zaproponować usługi mechaniczne na najwyższym poziomie.

Zdjęcie: Projekt budynku usługowego – UC43 Budynek usługowy z częścią mieszkalną z kolekcji Murator, inż. Ryszard Fabrowski

Tekst sponsorowany: Projekty budynków warsztatowych od MURATORA – projekty.muratordom.pl

Redakcja metromeble.com.pl

Nasi doświadczeni eksperci z obszaru architektury, projektowania krajobrazu oraz technologii budowlanych, dzielą się z czytelnikami wartościowymi treściami, które zawierają praktyczne porady dotyczące aranżacji przestrzeni mieszkalnych, tworzenia harmonijnych ogrodów oraz innowacyjnych rozwiązań budowlanych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dezynfekcja domu w Warszawie