Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom panele prysznic

Co warto wziąć pod uwagę podczas zakupu paneli prysznicowych?

Data publikacji 20 stycznia 2023

Panele prysznicowe stanowią świetną alternatywę dla baterii natryskowych. Nowoczesne rozwiązania, które zastosowano w panelach, zapewniają o wiele większy komfort podczas kąpieli oraz posiadają więcej funkcji hydromasażu. Poza tym odznaczają się bardzo ciekawym wzornictwem, dlatego stanowią niezwykle efektowny element związany z wystrojem łazienki.

Komfort podczas kąpieli

Każdy, kto chciałby posiadać kabinę prysznicową z komfortowym wyposażeniem, powinien postawić na panele prysznicowe, które w zależności od modelu mogą nam pomóc poczuć się jak w SPA. Jest to urządzenie, które ma najczęściej formę płyty, czyli panelu o długości w granicach 100-200 centymetrów. Na jego wyposażenie składa się deszczownica, pokrętła i regulatory oraz dysze natryskowe. Obecnie w sprzedaży są produkty do małych kabin, jak i tych bardziej przestronnych, a nawet wanien. Większość paneli prysznicowych posiada nowoczesny i minimalistyczny design. Jednak w sprzedaży są też wersje do łazienek tradycyjnych, a nawet w stylu retro.

Panele natynkowe i podtynkowe

Biorąc pod uwagę różnorodność paneli prysznicowych, trzeba wiedzieć, że charakteryzują się one nie tylko odmienną estetyką, ale też zakresem funkcji i sposobem mocowania poszczególnych elementów. W sprzedaży w sklepie producenta Corsan – https://corsan.pl/pol_m_Produkty_Prysznice_Panele-prysznicowe-153.html są panele narożne lub naścienne, które montuje się na płaszczyźnie jednej ze ścian kabiny. Wersje narożne świetnie się sprawdzą w małych kabinach. Można je też zamontować przy wannach narożnych, ponieważ nie zabierają wiele miejsca. Natynkowe panele prysznicowe należą do najpopularniejszych produktów tego typu. Montuje się je bezpośrednio na ścianie. Natomiast panele podtynkowe charakteryzują się dużą elegancją, gdyż cały mechanizm ukrywa się w ścianie. Wybór będzie zatem uzależniony od naszych upodobań lub potrzeb.

Panele z hydromasażem i termostatem

Panele z deszczownicą są wyposażone w słuchawkę prysznicową oraz dużą głowicę natryskową, zamontowaną u góry. Zapewnia ona strumień o silnym natężeniu. Niektóre modele umożliwiają ustawienie urządzenia pod różnym kątem oraz regulację ciśnienia wody. Zakup paneli prysznicowych z hydromasażem, pozwoli nam na wyjątkowo komfortowe warunki kąpieli. Wersja ta posiada dysze, z których wypuszczana jest woda o dużym ciśnieniu. Najczęściej są to bicze wodne, które w zależności od temperatury wody i jej ciśnienia będą działać relaksująco lub pobudzająco. Panel wyposażony w termostat pozwoli nam na ustawienie stałej temperatury wody, która zachowa swoją ciepłotę nawet wtedy, gdy będziemy zmieniać jej ciśnienie. To rozwiązanie będzie szczególnie korzystne, gdy z prysznica korzystają dzieci.

Redakcja metromeble.com.pl

Nasi doświadczeni eksperci z obszaru architektury, projektowania krajobrazu oraz technologii budowlanych, dzielą się z czytelnikami wartościowymi treściami, które zawierają praktyczne porady dotyczące aranżacji przestrzeni mieszkalnych, tworzenia harmonijnych ogrodów oraz innowacyjnych rozwiązań budowlanych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dezynfekcja domu w Warszawie